Kočka, která slintá, není tak častým jevem jako pes, který slintá.
Přesto i kočky slintají a jedná se o nedobrovolnou reakci stejně jako u psů.
Sliny koček nevypadají jako sliny psů – většinou neuvidíte dlouhé chuchvalce slin. Místo toho můžete vidět jedinou kapku slin nacházející se v oblasti pod tlamou vaší kočky. Kočky nejsou tak uslintané a jsou čistotnější než psi, a to se týká i samotného slintání.
Většina slintání je u koček přerušovaná a zahrnuje pouze malé množství slin. Pokud však vaše kočka začne najednou slintat, i když to předtím nikdy nedělala, nebo slintá nadměrně, je důležité ji nechat vyšetřit veterinářem.
Proč ale kočky vůbec slintají?
Existuje několik důvodů, proč může mít vaše kočka tuto reakci. Některé z těchto důvodů jsou natolik závažné, že vyžadují okamžitou veterinární péči, ale jiné jsou relativně neškodné.
Kočka může například slintat při jízdě v autě nebo kdy se cítí ve stresu. Slintání ustane, když situace, která vyvolala toto chování, vymizí.
Některé kočky slintají při mazlení, protože jsou uvolněné a užívají si to. Mohou přitom i hnít tlapičkami a vyjadřovat tak svou naprostou spokojenost a lásku.
Ale pozor: Nejčastějším důvodem slintání u koček je bolest v ústech či jiný zdravotní problém, hlavně v případech, když vaše kočka začne najednou slintat nebo slintá nadměrně a neustále.
Je důležité rozlišit mezi spokojeným a bolestivým slintáním. Pokud vaše kočka slintá a vy nemůžete zjistit příčinu (stres, strach, mazlení, apod.), je návštěva veterináře na místě.
Důvody, proč kočka slintá
Důvodů, proč kočka slintá může být více. Některé jsou naprosto normální, ale většina z nich je signálem, že něco není v pořádku, obzvlášť v případech, kdy u vaší kočky pozorujete další změny v chování.
Vaše kočka slintá a JE v pořádku
Existuje několik důvodů, proč vaše kočka slintá, přestože se jinak chová zcela normálně. V těchto případech je nějaká ta slina naprosto neškodná.
Abyste se uklidnili, zde je pět nejčastějších důvodů, proč vaše kočka slintá, i když netrpí žádným zdravotním problémem.
1. Vaše kočka je uvolněná a šťastná
Mnoho koček může slintat, když se cítí uvolněně a šťastně.
Vaše kočka na vás leží, mazlíte se s ní, otírá se vám o obličej, hněte tlapičkami, přede a najednou spatříte, jak jí z tlamičky začne padat slina, a to přímo na vás.
Toto neobvyklé chování pochází z období, když byla koťátkem. Jako kotě slintala, a přitom hnětla matčino břicho, aby povzbudila dobrý tok mléka.
Toto chování nepřetrvává do dospělosti u všech koček, ale mnohé se vrátí ke svému kotěcímu způsobu, kdykoli se cítí spokojeně a uvolněně jako například při mazlení.
Slintání je jednoduše součástí jejích šťastného rozpoložení. Nesnažte se měnit toto její chování, a především za něj vaši kočku nikdy netrestejte, je to jen její další způsob, kterým vyjadřuje svou spokojenost a uvolněnost.
Pokud vám její slintání vadí, položte ručník či jinou látku na sebe a když se s vaší kočkou budete příště mazlit, její sliny přímo na vás už padat nebudou.
2. Vaše kočka je úzkostlivá a ve stresu
Některé kočky slintají, když jsou velmi vzrušené, rozrušené nebo vystrašené. V průběhu života může kočka začít mnoho pro ni stresujících situací, přičemž tou nejčastější je přeprava autem k veterináři.
Pokud jste svou kočku umístili do přepravky a vydali se na cestu k veterináři, může vaše kočka začít slintat, protože má strach (a kdo se může divit?).
Kočky obecně nemají rády změny a něco neobvyklého, jako je jízda autem, může zvýšit jejich úzkost, stejně jako činnost jejich slinných žláz.
Vystresovaná kočka bude vykazovat i další příznaky, které byste měli zaznamenat. Může být hlasitější, než je u ní obvyklé, nebo se chovat bázlivěji nebo agresivněji, než je pro ně typické.
Kočka, která pociťuje stres nebo úzkost, může dýchat ústy, podobně jako úzkost může u lidí vést k záchvatům paniky. Tyto příznaky ve spojení s událostí, která právě probíhá, vám usnadní určit, jestli vaše kočka opravdu slintá kvůli stresu.
Poté, co situace vyvolávající úzkost u vaší kočky ustane (vrátíte se domů od veterináře), vaše kočka by měla přestat slintat.
Samotný strach může způsobit, že kočka bude slintat. Pokud se vaše kočka cítí ohrožena, může nadměrně slintat. Pokud je to možné, dostaňte ji do bezpečného prostoru daleko od stresového podnětu a až se vaše kočka bude opět cítit bezpečně, okamžitě slintat přestane.
Pokuste se vaší koce pomoci a udělat vše proto, aby se cítila co nejšťastnější a nejklidnější, zvláště pokud u ní pravidelně pozorujete známky stresu. Pokud je to možné, omezte počet událostí, které jsou pro vaši kočku stresující.
3. Proč kočka v autě slintá?
Cestování je jedním z největších stresorů u koček. Pohyb vozidla je pro kočky něco nezvyklého, a navíc je vaše kočka uzavřena v malém prostoru po určitou dobu.
Některé kočky slintají, když pociťují nevolnost, což se může stát při jízdě v autě.
Pokud vaše kočka slintá pouze během jízdy autem, může mít také kinetózu (nemoc z pohybu), která může způsobit nadměrnější slintání. Roli hrají i její pocity strachu a stresu.
Pokud máte kočku, která naprosto nesnáší cestování, pokuste se omezit cestování na nutné minimum. Je jasné, že se mu nedá úplně vyhnout, když potřebujete kočku odvést k veterináři nebo na stříhání.
Kromě toho je dobrým nápadem dát kočce čas, aby si zvykla na přepravku. Když se bude cítit pohodlně ve své přepravce, může cestování lépe snášet.
Před plánovanou cestou vyndejte přepravku a nechte vaši kočku, ať si ji očichá a seznámí se s ní. Můžete přepravku postříkat feromonovým sprejem, který vaší kočce pomůže cítit se na cestách uvolněněji.
4. Vaše kočka snědla něco, co jí nechutnalo
Vaše kočka může také slintat, pokud snědla něco, co jí nechutnalo, například něco hořkého.
Možná jste tuto reakci viděli, pokud jste někdy museli dát své kočce hořký lék – nejčastěji jsou příčinou jejího slintání některé druhy antibiotik nebo léků na bolest! Slintání může být v tomto případě docela dramatické.
Zkuste kočce nabídnout vodu nebo pamlsek, abyste jí pomohli zbavit se té nepříjemné pachuti v ústech.
Pokud snědla něco, co prostě chutná špatně, je hořké, nebo co nemá ráda, může začít přirozeně slintat, aby si vyčistila tlamu od té nepříjemné pachuti a brání se jejími spolknutí (i vy byste mohli začít slintat, pokud byste ochutnali něco hořkého nebo hodně pálivého).
Je však důležité mít na paměti, že byste nikdy neměli znovu své kočce dát lék, pokud si nejste jisti, že ho nespolkla. Pokud tak učiníte, může to vést k předávkování.
Pokud jste vaší kočce aplikovali pipetku proti blechám a klíšťatům za krk a vaše kočka si to olízla, může začít slintat. Slintání by však mělo za chvíli přestat.
Ale pozor!: Ujistěte se, že v přípravku není obsažen permethrin, který je pro kočky smrtelně jedovatý (vyskytuje se v některých přípravcích proti blechám a klíšťatům určené pouze pro psy).
Pokud vaše kočka slintá, aniž by snědla něco chuťově nepříjemného, měli byste si promluvit s veterinářem.
5. Chutné jídlo může způsobit slintání u vaší kočky
Dalším důvodem, proč vaše kočka slintá, ale chová se normálně, může být, že snědla něco extrémně chutného. Stejně jako u lidí může extrémně chutné jídlo přimět jejich slinné žlázy pracovat o něco více.
Čím více slin vaše kočka vyprodukuje, tím snazší je pro ni rozložit, pozřít a vychutnat si svou velmi chutnou večeři.
Ale slintání během jídla není u koček normální reakcí. Zatímco slintání v očekávání chutného jídla se může občas objevit, ale pokud vaše kočka slintá neustále, měli byste navštívit veterináře, jestli příčina není někde jinde.
Vaše kočka slintá a NENÍ v pořádku
Pokud vaše kočka slintá z některého výše uvedeného důvodu, je to v pořádku. Ale příčinou jejího slintání může být i něco vážného.
Pokud je nadměrné slintání doprovázeno dalšími příznaky, pravděpodobně není s vaší kočkou něco v pořádku. Příčinou může být problém se zuby nebo vnitřní onemocnění.
Pojďme se podívat na možné zdravotní problémy, které by mohly u vaší kočky vyvolat náhlé a/nebo nadměrné slintání.
1. Vaše kočka má problém se zuby či s něčím v tlamičce
Pokud vaše kočka slintá, příčinou může být onemocnění zubů. Ve skutečnosti je slintání nejčastější známkou toho, že se v její tlamičce nachází něco bolestivého.
Pokud je pro kočku bolestivé zavřít ústa nebo polykat, sliny jí nakonec vytečou z tlamy, a kočka začne slintat.
V těchto případech je slintání snahou odstranit nebo zmírnit podráždění v ústech nebo krku.
Zubní onemocnění je častou příčinou nadměrného slintání. Studie ukazují, že až 50-90 % koček starších 4 let trpí onemocněním zubů nebo dásní. Výsledkem mohou být sliny smíchané i s krví nebo nepříjemný zápach z úst.
- Onemocnění dásní
- Stomatitida (zánět ústní dutiny)
- Bolestivé zuby (zlomené zuby, abscesy, zubní kazy, zubní kámen)
- Nádor (rakovina ústní dutiny)
Záněty mohou naznačovat, že vaše kočka má infekci v ústech.
Bolest v ústech může pocházet z mnoha zdrojů, ale nejběžnější a nejzávažnější jsou nádory a onemocnění zubů. Zubní onemocnění u koček může být docela bolestivé a může zahrnovat onemocnění dásní, resorpční onemocnění zubů (kdy zuby ztrácejí povlak ze skloviny a dochází k rozpouštění zubů), abscesy kořenů zubů a zlomené zuby.
Kočky s onemocněním zubů kromě slintání mohou také:
- Mít sníženou chuť k jídlu
- Žvýkat s hlavou na stranu
- Upouštět kousky jídla během jezení na zem
- Ubývat na váze
- Odmítat tvrdé granule a dávat přednost konzervám a jiném měkkému krmivu
- Mít zápach z úst
- Mít otevřenou tlamu
- Mít husté, zabarvené nebo krvavé sliny
- Málo o sebe pečovat
- Slintat a nejíst
Pokud vaše kočka slintá a nejí, může mít vážné onemocnění. Může trpět bolestí v ústech a/nebo může pociťovat silnou nevolnost. Pokud vaše kočka odmítá jíst nebo jí málo, měli byste ji nechat zkontrolovat veterinářem, obzvlášť pokud také slintá.
Pro kočku je to velmi nepříjemný a bolestivý problém. Sami moc dobře víte, jak bolestivé je to, když není něco v pořádku s vašimi zuby.
Veterinář provede vyšetření kočičích zubů, aby zjistil, jestli se skutečně jedná o zubní onemocnění. V případě nálezu může navrhnout zubní ošetření, při kterém je nutná anestezie. Kočka vám na rozdíl od lidí nebude v klidu sedět, zatímco veterinář bude například čistit její zuby.
2. Vaše kočka je nemocná
Mnoho onemocnění může způsobit slintání u vaší kočky.
Rakovina ústní dutiny
U některých koček se může rozvinout rakovina ústní dutiny, přestože se jedná o mnohem méně častý případ v porovnání se zubním zánětem nebo virovým onemocněním. Tato rakovina se může vyskytnout kdekoli od špičky jazyka po zadní část krku.
Tyto stavy mají za následek nadměrné a trvalé slintání. To znamená, že vaše kočka by měla okamžitě podstoupit kompletní vyšetření ústní dutiny.
Onemocnění zažívacího ústrojí
Cokoli, co způsobuje nevolnost, může vést ke slintání. Mnoho zánětlivých, infekčních nebo nádorových onemocnění postihujících zažívací ústrojí může způsobit nevolnost. K tomu se mohou také objevit další příznaky jako je zvracení, průjem nebo úbytek na váze.
Onemocnění ledvin a jater
Při onemocnění ledvin a jater se hromadí toxiny, které způsobují nevolnost (nemocná játra a ledviny nedokážou tělo účinně zbavovat toxinů).
Mezi další příznaky patří: změny chování, nechuť k jídlu, úbytek na váze, nadměrná žízeň a močení, zvracení a průjem. Kočky s onemocněním jater mohou mít žlutě zabarvené dásně nebo kůži. Při onemocnění ledvin mohou toxiny způsobit vředy v ústech. Ty jsou často bolestivé a způsobují slintání, které pronikavě zapáchá.
Další nemoci jako pankreatitida, hypertyreóza a diabetická ketoacidóza mohou být dalšími možnými příčinami nevolnosti a slintání.
Neurologický problém
Kočky mohou slintat, pokud mají neurologické onemocnění, které znesnadňuje jezení a polykání. Kromě slintání by mohly mít i další neurologické příznaky, jako jsou:
- Potíže s nabíráním jídla do tlamy
- Problémy se žvýkáním
- Potíže s pohybem jejich jazyka
- Problémy s rovnováhou
- Celková slabost
Poškození nebo paralýza hlavových nervů odpovědných za kontrolu polykání je možná příčina, ale velmi vzácná.
Záchvat může bránit schopnosti polykat, což vede ke slintání před, během nebo po záchvatu.
3. Vaše kočka trpí respiračním onemocněním
Někdy mohou viry horních cest dýchacích způsobit u kočky slintání.
Jedná se o běžné onemocnění u koček a je srovnatelné s lidským nachlazením, ale pokud se neléčí, může se stát mnohem závažnějším problémem.
U mnoha koček, u kterých se rozvine virová respirační infekce, se často objeví bolestivé vředy v tlamě. Ty mohou vaší kočce ztížit zavírání tlamy a bolest způsobená vředy může také zvýšit slintání.
Pokud má vaše kočka respirační onemocnění, je slintání doprovázeno dalšími příznaky:
- Kýchání
- Výtok z nosu
- Výtok z očí
- Letargie
- Nechuť k jídlu (a nedostatečný příjem tekutin)
4. Vaše kočka snědla něco jedovatého
Existuje také riziko, že vaše kočka slintá, protože snědla toxickou látku. Pokud máte venkovní kočku, může sníst něco, co neměla. Kočky jsou nesmírně zvědavá stvoření a často zkoumají svět pomocí nosu a úst.
Ale riziko otravy se netýká pouze venkovních koček. Uvnitř vašeho bytu se může skrývat mnoho věcí, které jsou pro vás naprosto bezpečné, zatímco pro vaši kočku jedovaté.
Rostliny jsou nejběžnějším příkladem. Vaše kočka může okusovat nejen trávu, ale i rostliny a většinou nedělá rozdíly mezi jedovatými a nejedovatými druhy. Mezi toxické rostliny patří například chryzantéma, vánoční hvězda, lilie a mnohé další. Po konzumaci jedovaté rostliny může vaše kočka začít slintat, zvracet, třást se, rychle dýchat a vykazovat jiné příznaky.
Ve vaší domácnosti se nacházejí další toxické látky. Některé lidské potraviny jako česnek, cibule, hroznové víno a čokoláda jsou pro vaši kočku jedovaté. Dále to jsou čistící prostředky, herbicidy a vaše léky.
Čisticí prostředky pro domácnost mohou dráždit ústa, a dokonce způsobit vředy, což má za následek slintání a nedostatek chuti k jídlu.
Pokud máte podezření, že vaše kočka snědla něco jedovatého, okamžitě vyhledejte veterinární pomoc.
5. Vaše kočka má něco uvízlého v krku nebo v jícnu
Pokud má vaše kočka přístup ven nebo máte doma pokojové rostliny, je možné, že snědla list rostliny, stéblo trávy nebo nějaký jiný předmět, který jí uvízl v tlamě nebo jícnu.
Vaše kočka se to může snažit tlapkou odstranit – strkat si ji do tlamičky, aby se předmětu zbavila nebo se pokoušet zvracet.
Cizí těleso v těchto oblastech znesnadňuje vaší kočce polykání, kočka není schopna normálně polykat a v reakci nato může přirozeně začít slintat. Pokud se domníváte, že k tomu došlo, měli byste ihned navštívit vašeho veterináře.
6. Trauma či zranění může způsobit slintání
Pokud si vaše kočka poranila ústa, může to způsobit slintání.
Vaše kočka se mohla dostat do potyčky s jinou kočkou nebo rozžvýkat něco ostrého. Žvýkání elektrických kabelů ve vaší domácnosti může způsobit popáleniny v jejích ústech a vést k slintání.
Zlomeniny čelisti nebo lebky a vředy v ústech mohou vést k bolesti a následnému slintání. Kočky s traumatem zlomeniny mohou vyžadovat chirurgický zákrok.
Řada cizích těles, jako jsou dřevěné třísky a rybí háčky, může také způsobit trauma, což vede k podobným příznakům. Pokud vaše kočka ráda chytá hmyz, pak bodnutí nebo kousnutí může mít za následek bolest v ústech, zánět a opět slintání.
Potíž s poraněním úst je v tom, že ve většině případech pouhým pohledem neuvidíte žádné známky zranění. Slintání je však jedním z nejčastějších příznaků. Berte to jako znamení, že byste měli navštívit svého veterináře a nechat kočku zkontrolovat. Vždy je lepší dříve než později, obzvlášť, když vaše kočka má bolesti.
Mezi další příznaky poranění a bolesti dutiny ústní patří potíže s jídlem, snížená chuť k jídlu nebo neochota kousat granule.
7. Úpal
Dalším důvodem, proč vaše kočka najednou slintá, může být úpal.
Kočky milují teplo a mají vyšší tělesnou teplotu než lidé, a proto je často uvidíte, jak se vyhřívají na sluníčku.
Ale když je přílišné horko, můžete si všimnout, jak se snaží ochladit a přitom slintají, mají otevřenou tlamu a lapají po dechu.
Kočka, která pociťuje přílišné horko, je méně aktivní a posedává a polehává na chladném místě. Nadměrně se také čistí, protože odpařování slin z jejího kožichu má chladivý účinek podobný našemu pocení, které nám pomáhá ochlazovat se.
Můžete také pozorovat, že vaše kočka spí na zádech neb v natažené poloze, což může být známkou toho, že je jí příliš teplo.
Pokud má vaše kočka úpal, znamená to, že se natolik přehřála, že už není schopná sama sebe ochladit. Okamžitá pomoc je nutná. Bez pomoci bude její tělesná teplota nadále stoupat a její dech a srdeční tep se zrychlí. To může vést ke kómatu nebo dokonce smrti.
Máte-li podezření, že vaše kočka má úpal, pomozte jí ochladit se. Přeneste ji do chladné místnosti a jemně jí otřete srst a tlapky studeným vlhkým ručníkem. Důležitá je také hydratace. Pokud vaše kočka nebude chtít pít, pomalu jí stříkačkou vodu vpravte do úst. A hlavně ihned zavolejte vašemu veterináři.
Proč kočka slintá při mazlení?
Některé kočky slintají, když jsou velmi uvolněné a užívají si pozitivní stimulaci, jako je mazlení. Slintání je často doprovázeno vrněním. Někdy mohou kočky slintat a vrnět při hnětení přikrývky nebo jiného měkkého materiálu.
Důvod, proč kočky slintají při mazlení, je z velké části neznámý, ale zdá se, že se nejedná o zdravotní problém, ale nejspíš toto chování pochází z kotěcího období.
Pokud vaše kočka odjakživa slintala, když jste se s ní mazlili, zatímco předla a vypadla uvolněně a připadá vám, že je v pořádku, neměl by to být důvod k obavám.
Proč kočka slintá ze spaní?
Ano, některé kočky mohou slintat ze spaní. Je to podobné jako u koček při mazlení, které slintají, když jsou uvolněné a šťastné.
Představte si to jako tu malou mokrou skvrnu, kterou najdete na polštáři po zdravém spánku. Tento typ slintání je často známkou šťastné kočky.
Pokud je slintání minimální, může to pro vaši kočku být normální. Když však vaše kočka během spánku nadměrně slintá, zvláště pokud jste si toho nikdy předtím nevšimli, možná je dobrým nápadem nechat ji zkontrolovat veterinářem.
Co dělat, když kočka slintá?
U některých koček může být normální, že trochu slintají, když jsou velmi uvolněné a spokojené. V tomto případě to většinou není důvod k obavám, pokud vaše kočka neslintá jako bernardýn.
Je důležité sledovat, jak často kočka slintá a jestli existuje nějaký vnější spouštěč jejího slintání.
Slintání je často známkou toho, že kočka má bolesti. Kočky jsou mistři ve skrývání bolesti a nemocí. Když se objeví slintání, často se za ním skrývá problém, který je už pokročilý a bolestivý.
Proto je důležité co nejdříve navštívit veterináře, aby zkontroloval, jestli příčinou jejího slintání nejsou zdravotní problémy.
Váš veterinář prohlédne vaši kočku. Zváží ji, aby zjistil, jestli nezhubla a celkově ji důkladně prohlédne, především její tlamu a zuby, aby našel příčinu slintání. Veterinář může doporučit další testy, jako jsou rentgenové snímky, krevní testy nebo sedativní orální vyšetření.
Léčba bude záviset na příčině, ale veterinář vám může předepsat léky na bolest nebo nevolnost. Možná bude zapotřebí i zubní ošetření.
Nikdy neignorujte kočičí slintání!
Pokud vaše kočka nikdy předtím neslintala a zničehonic začne slintat, měli byste okamžitě navštívit vašeho veterináře.
Kočka slintá a zvrací
Kočka, která pociťuje nevolnost nebo má nutkání zvracet, také často hodně slintá. Nevolnost a zvracení u koček mohou mít mnoho příčin, jako jsou vnitřní parazité, onemocnění ledvin a gastrointestinální potíže (zánětlivé, infekční nebo nádorová onemocnění).
Zvracení může předcházet nevolnost, přičemž je vaše kočka neklidná a možná i úzkostlivá. Kočka si může olizovat tlamičku, slintat a opakovaně polykat.
Pokud vám připadá, že vaší kočce není dobře, slintá a zvrací, má průjem nebo nemá chuť k jídlu, je nejlepší navštívit veterináře.
Při vyšetření může váš veterinář zkontrolovat funkci orgánů a odebrat krev k vyhodnocení. Výsledky mohou pomoci určit příčinu a stanovit odpovídající postup léčby.
Hlavním rizikem nadměrného zvracení je, že vaše kočka bude vážně dehydratovaná. Důležité je, aby do vaší kočky dostaly dostatek tekutin.
Kočka pěna u tlamy: co je příčinou?
Možné příčiny tvorby pěny v ústech mohou zahrnovat následující:
- Strach, úzkost nebo extrémní vzrušení
- Zubní onemocnění
- Konzumace toxické látky
- Epilepsie
- Virové infekce
Slintání a pěna u úst, pokud nejsou spojeny se stresovou událostí, mohou být reakcí na nemoc nebo konzumaci toxické látky.
Když je pěna u tlamy doprovázena změnou chování vaší kočky jako je skrývání, nadměrné čištění nebo viditelné chvění, může vaše kočka prožívat strach a úzkost.
Zubní onemocnění může způsobit slintání a tvorbu pěny u tlamy. Vaše kočka se může také ztratit zájem o jídlo, což vede ke ztrátě hmotnosti, může být apatická a mít zapáchající dech.
Závěr: Kočka může slintat z mnoha důvodů
Pokud vaše kočka slintá, ale jinak se chová normálně, není to pravděpodobně něco, co by vám mělo dělat starosti.
Existuje více důvodů, při kterých je slintání vaší kočky naprosto normální.
Pokud vaše kočka trochu slintá při mazlení, znamená to, že je uvolněná a spokojená. Některé kočky slintají i při spánku. Jiné mohou slintat, když mají strach nebo jsou úzkostlivé. Většinou to není důvod k obavám a pro kočku je to přirozené chování. Jednoduše doma máte takového malého slintače.
Ale kočky často slintají, když jsou nemocné nebo něco není v pořádku. Může se jednat o problém se zuby, vnitřního onemocnění nebo traumatu. Vaše kočka může také slintat, když je přehřátá nebo když snědla něco toxického. V těchto případech je důležitá veterinární pomoc.
Pokud si přesto nejste jisti, proč vaše kočka slintá, je nejlepší nechat ji zkontrolovat veterinářem.
- Začne zničehonic slintat.
- Slintá neustále.
- Má další příznaky, jako je nedostatek chuti k jídlu, zvracení, nevolnost.
- Má krev ve slinách.
- Chová se jinak, než je u ní normální.
Slintání není naštěstí něco, co by vaše kočka praktikovala pravidelně, pokud tedy nemá ve zvyku slintat, když se cítí spokojená. Pokud se zdá, že vaše kočka slintá, aniž by k tomu měla zřejmý důvod, obraťte se na vašeho veterináře.