Nejlepší pamlsky pro kočky, které jsou nejen chutné, ale hlavně zdravé

Kočka není pes, ale to znamená, že jí nemůžete dopřát zdravý pamlsek. I kočka si zaslouží odměnu za správné chování a nemusí to být za sedni, lehni, zůstaň…

Kočky milují pamlsky. Sami si dáme něco dobrého, i když ve většině případů je to nezdravé či tučné (ano, mám na mysli zákusky, chlebíčky, sušenky, atd.)

Ale svému mazlíčkovi určitě chcete dopřát zdravý pamlsek, který neobsahuje nevhodné a nekvalitní složky jako obiloviny, vedlejší rostlinné složky, mléčné výrobky, sóju, cukr, apod. Problém je, že všechny pamlsky se navenek tváří, že jsou pro vaši kočku nejlepší a nejzdravější, ale po přečtení složení zjistíte naprostý opak…

Pojďme se společně podívat na nejlepší pamlsky pro kočky (včetně jejich recenzí), které budou pro Vaši kočku nejen chutné, ale hlavně zdravé.

Také vám představím průvodce, který vám pomůže vybrat kvalitní a zdravý pamlsek pro vaši kočku.Sleva 8 % pro nové zákazníky u objednávek nad 999 Kč

Žebříček nejlepších pamlsků pro kočky

Pokud hledáte nejlepší pamlsek pro vaši kočku, určitě si vyberete ze seznamu jeden i více, které budou vaší kočce chutnat.

 1. RAW RAW pamlsky– nejlepší a nejzdravější masový pamlsek pro kočky i psy
 2. Cosma Snackies – nejlepší zdravý a chutný pamlsek pro kočky plný živin
 3. Perrito – nejlepší pamlsky v poměru cena/ kvalita
 4. Catz Finefood Meatz – nejlepší bio masový pamlsek v mnoha příchutích
 5. Magnum Soft Duck – nejlevnější pamlsek pro kočky i psy
 6. Liebesgut Biokost Mini – nejlepší pamlsek na žvýkání v bio kvalitě
 7. Yoggies sušené pamlsky – české kvalitní pamlsky
 8. Miamor Sensible Snack – nejlepší pamlsek pro koťata


RAW RAW pamlsky

Nejlepší zdravý masový pamlsek pro kočky i psy

 


RAW RAW pamlsky patří k nejlepším zdravým pamlskům nejen pro kočky a pas krmené BARFEM.

Tyto pamlsky jsou vyráběny speciální šetrnou metodou, kterou se liší od ostatních pamlsků. Nejsou sušené horkým vzduchem ani pečené či jinak tepelně upravené.

Jsou sušené mrazem.

RAW RAW pamlsky patří k několika málo pamlskům na trhu, které jsou sušené mrazem a zachovávají si co nejvíce vitamínů a minerálů.

Sušení mrazem probíhá ve vakuu při teplotě mínus 40°C, která vede k sublimaci vody.

Pamlsky mají kvalitu syrového maso, ale na rozdíl od něj se pamlsky sušené mrazem nekazí po otevření ani v horku a nemusíte je uchovávat v lednici, pouze v suchu a nejlépe nevystavujte přímým slunečním paprskům.

Tyto pamlsky jsou zdravou volbou pro kočky o psy a zaslouží si místo mezi nejlepšími pamlsky.

Jedná se o 100 % masové pamlsky, které obsahují pouze čisté masa a nenajdete v nich zbytečné rostlinné složky jako obiloviny, kukuřici, sóju, škrobu, apod. Samozřejmostí je i nulový obsah konzervantů, dochucovadel,  glycerinu, cukru a jiných chemických látek.

Tento pamlsek je 100 % masový, přírodní, zdravý a chutný.

Nevýhodou je, že jsou trochu drahé. Ale jejich kvalita je vysoká, a hlavně vám dlouhou dobu vydrží.

Navíc máte na výběr z mnoha druhů masa a orgánů – hovězí, kuřecí, kachní, jelení, telecí i exotické a neobvyklé pštrosí maso.

Výhody

 • 100 % masové pamlsky
 • Sušené mrazem
 • Vyrobeno v Německu
 • Vhodné pro kočky, koťata a psy
 • Vhodné pro kočky s alergiemi či přecitlivělostí
 • Bez obsahu obilovin, škrobu, glycerinu, apod.
 • Praktická šroubovací nádoba
 • Velký výběr variant (druhů masa)

Nevýhody

 • Vyšší cena
ZÁVĚR
Pamlsky RAW RAW patří k nejlepším zdravým a také oblíbeným pamlskům mezi majiteli koček i psů. Metoda sušení mrazem zaručuje zachování co nejvíce vitamínů a minerálů. Pamlsky obsahují pouze maso bez přidaných rostlinných složek, které jsou častou surovinou mnoha pamlsků. Pokud chcete dopřát své kočce, popřípadě i psovi chutnou a zdravou odměnu, můžete si vybrat z mnoha příchutí pamlsku RAW RAW.


Cosma Snackies

Nejlepší zdravý a chutný pamlsek plný živin


Cosma Snackies si právem zaslouží místo mezi nejlepšími pamlsky pro kočky.

Tyto pamlsky jsou vyráběny speciální šetrnou metodou, kterou se liší od ostatních pamlsků. Nejsou sušené horkým vzduchem ani pečené či jinak tepelně upravené.

Jsou sušené mrazem.

Sušení mrazem je nejšetrnější metodou, která pomáhá zachovávat co nejvíce vitamínů a minerálů.

Další výhodou pamlsků Cosma Snackies je, že se jedná o 100 % masové pamlsky bez obsahu nevhodných rostlinných výplní jako obiloviny, sója, atd. Nenajdete v nich ani cukr, konzervanty, dochucovadla, mléko či mléčné produkty.

Tento pamlsek je stejně jako RAW RAW pamlsek 100 % masový, přírodní, zdravý a chutný.

Moje kočky stejně jako mnoha jiných majitelů je milují. Jsou k dostání v praktické uzavíratelné tubě, ze které si můžete odsypat tolik kousků, kolik potřebujete.

Stejně jako RAW RAW pamlsky jsou i pamlsky Csoma Snackies dražší, ale mají vysokou kvalitu a dlouho vydrží.

Výhody

 • 100 % masové pamlsky
 • Sušené mrazem
 • Malinké kousky, které dlouho vydrží
 • Vhodné pro citlivé či alergické kočky
 • Bez obsahu obilovin, cukru a jiných rostlinných složek
 • Více příchutí
 • Znovu uzavíratelná praktická tuba

Nevýhody

 • Vyšší cena (za vysokou kvalitu a dlouho vydrží)
 • K dostání pouze na zoohitu
Doporučuji dávat předost nerybím variantám: kuřecí, kachní, popřípadě hovězí. Ryby jsou častým alergenem, obsahují vysoké množství fosforu (zátěž pro ledviny), olovo a látky, které mohou narušovat funkci štítné žlázy. Navíc se kočky na nich mohou stát závislí a mohou pak odmítat nerybí krmiva a pamlsky.

ZÁVĚR

Pamlsky Cosma Snackies patří k nejlepším přírodním zdravým pamlskům pro kočky, které obsahují 100 % masa a nenajdete v nich žádné obiloviny, ani barviva, konzervanty a jiná dochucovadla. jsou tedy i skvělou volbou pro kočky s alergiemi a citlivým zažíváním. Pokud chcete své kočce dopřát chutnou odměnu, je Cosma jednou z nejlepších voleb.

Alternativou jsou pamlsky Orijen Dog Treats, které jsou také sušené mrazem, ale budete si muset za ně připlatit.


Perrito

Nejlepší pamlsek v poměru kvalita/cenaPerrito je český výrobce, který se zaměřuje na výrobu široké škály pamlsků pro kočky a psy.

Jedná se o kvalitní masové pamlsky s obsahem masa z českých a německých chovů (žádný dovoz z Číny a jiných asijských zemí).

Složení je jednoduché: maso a rostlinný glycerin. V Perrito pamlskách nenajdete nevhodné rostlinné složky, konzervanty, cukry a dochucovadla.

Jsou také skvělou volbou pro kočky s citlivým zažíváním, neboť na výběr máte také pamlsky s obsahem jednoho druhu masa: kuřecí, kachní, atd.

Výhody

 • 100 % masové pamlsky
 • Skvělý poměr cena/kvalita
 • Česká kvalita – vyrobeno v ČR
 • Vhodné pro kočky i psy
 • Dlouho vydrží
 • Bez obsahu obilovin, cukru a jiných rostlinných složek
 • Více příchutí
 • Vhodné pro kočky s citlivým zažíváním a alergiemi

Nevýhody

 • Žádné (možná že nejsou sušené mrazem)

Doporučení

Doporučuji dávat předost variantám bez obsahu ryby, stejně jako u všech jiných pamlsků i krmiv pro kočky.

ZÁVĚR

Pamlsky Perrito patří ke kvalitním českým pamlskům, které se můžou chlubit skvělým poměrem cena/kvalita. Za velmi dobrou cenu dostanete kvalitní a zdravý pamlsek se 100 % obsahem masa. Potěší také nulový obsah rostlinných složek, cukrů, konzervantů a jiných chemických přísad. Perrito jsou chutné pamlsky, které si vaše kočka zamiluje.Catz Finefood Meatz

Bio masový zdravý pamlsek s mnoha příchutěmi

 Catz Finefood
pochází od německého výrobce, který kromě kvalitních konzerv pro kočky vyrábí i kvalitní masové pamlsky.

Pamlsky jsou vyráběny z masa ze švýcarských biochovů, což je záruka kvality (žádný dovoz z Polska, Číny, apod.). Maso si zachovává svou čerstvost a kvalitu.

Pamlsky obsahují vždy jeden druh masa a jsou vhodnou volbou pro kočky s alergiemi na určitý druh masa. A navíc neobsahují žádné obiloviny a jiné možné rostlinné alergeny.

V balení najdete masové tyčinky dlouhé kolem 3,5 centimetrů, které se dají snadno rozdělit na malé kousky. Catz Finefood pamlsky vám při skladován v chladničce dlouho vydrží a zachovají si svou čerstvost.

Výhody

 • 100 % masové pamlsky
 • Maso ze švýcarských biochovů
 • Velký výběr příchutí
 • Vhodné pro kočky s alergiemi
 • Bez dochucovadel, konzervantů a jiné chemie
 • Bez obsahu obilovin, cukru a rostlinných složek
 • Uzavíratelné balení

Nevýhody

 • Vyšší cena, ale dlouho vydrží
ZÁVĚR
Catz Finefood Meatz si právem zaslouží místo mezi nejlepšími a nejzdravějšími pamlsky pro kočky. Velkým plusem je kvalita masa, které pochází ze švýcarských biochovů. Je také vítězem v kategorii pestrosti příchutí, které můžete vyzkoušet. Na výběr máte kuřecí, králičí, jelení, telecí a exotické klokaní pamlsky. Pokud doma máte rozmlsanou kočku, jsou Catz Finefood pamlsky skvělou volbou, které vaše kočka neodolá.Magnum Soft

Cenově výhodný pamlsek pro kočky i psy

 


Magnum Soft je pamlsek vyráběný z čerstvého masa. Balení obsahuje masové tenké proužky z kachní, kuřecí či jiné svaloviny.

Přestože jsou určené pro psy, jsou skvělou a chutnou volbou i pro vaši kočku (odzkoušeno). U masových pamlsků není rozdíl, jestli jsou pro psy nebo kočky. Jedná se pouze o odměnu, kterou dáváte své kočce jednou za čas. A pokud máte i psa, je to ideální volba.

Magnum pamlsek je voňavý, chutný a hlavně zdravý. Tenké plátky jsou skvělou volbou, které bude vaše kočka milovat. Můžete je natrhat na menší kousky a dát kočce jako odměnu nebo jako zpestření.

Nevýhodou je, že nejsou 100 % masové, ale obsahují trochu výplně ve formě škrobu.

Doporučení: Magnum pamlsek je k dostání ve více příchutí – kachní, krůtí

Výhody

 • Nejlevnější kvalitní pamlsek
 • Tenké masové proužky, které dlouho vydrží
 • Více příchutí
 • Bez obsahu obilovin a jiných rostlinných složek (trochu škrobu)

Nevýhody

 • Velmi nízký obsah škrobu

ZÁVĚR

Pamlsky Magnum Soft patří k nejlepším nejlevnějším pamlskům, které si i přes nízkou cenu můžou chlubit vysokou kvalitou. Pokud chcete své kočce či psovi dopřát levnou a chutnou odměnu, je Magnum jednou z nejlepších voleb. Nevýhodou je, že není úplně 100 % masový, ale obsahuje trochu škrobu a sorbitolu. K nejlepším pamlskům jsem Magnum zařadila kvůli velmi nízké ceně a vysokému obsahu masa.


Liebesgut Biokost Mini

Nejlepší pamlsek na žvýkání v bio kvalitě

 

Liebesgut Biokost Mini patří ke kvalitním pamlskům, které pochází z Německa. V našem žebříčku jsou druhým pamlskem s obsahem masa v bio kvalitě.

Můžete vybírat ze dvou příchutí: krůtí maso nebo hovězí maso.

Název mini pamlsky vzbuzují představu, že se bude jednat o malé kousky. Ale ve skutečnosti v balení najdete větší kousky, které jsou tvrdší a skvělou volbou na žvýkání a povzbudí vaši kočku k zapojení žvýkacích svalů.

Pamlsek obsahuje 98 % masa, 1,5 % jablečné vlákniny a 0,5 % mořské soli. Potěší vysoký obsah jednoho druhu masa, a jsou tedy vhodné i pro kočky s alergiemi či citlivém zažíváním.

Výhody

 • Přírodní masový pamlsek
 • Kvalitní německý pamlsek
 • Bez dochucovadel, konzervantů a barviv
 • Bez obsahu obilovin, cukrů a vedlejších rostlinných složek
 • Zdravá volba na žvýkání
 • Obsah jednoho druhu masa

Nevýhody

 • Vyšší cena (ale za bio kvalitu)

ZÁVĚR
Pamlsky Liebesgut Biokost Mini jsou skvělou volbou pro majitele koček, které dávají přednost kvalitním pamlskům s obsahem složek v bio kvalitě a nevadí jim si za ně připlatit. Potěší vysoký obsah masa a nulový obsah zbytečných rostlinných složek (výjimkou je jablečná vláknina). Je to zdravá a chutná odměna, do které se vaše kočka zamiluje a která posílí její žvýkací svaly.


Yoggies sušené pamlsky

Český kvalitní masový pamlsek

Yoggies je česká firma, která si ručně vyrábí vlastní pamlsky.

V nabídce má pouze pamlsky pro psy, které jsou ale také zdravou a chutnou mňamkou pro mlsný kočičí jazýček.

Pamlsky Yoggies jsou vyráběny ze syrového masa bez přidaných dochucovadel, konzervantů a jiných lákadel. Použité maso je vysoké kvality a pochází z českých chovů.

Sám výrobce nabízí majitelům možnost tento pamlsek ochutnat, aby se tak sami mohli přesvědčit, že se jedná o chutný a kvalitní pamlsek. Majitelé firmy nedávají psům nic, co by sami nemohli jíst.

Kočce můžete dávat jako odměnu za správné chování, jako motivaci ke hře nebo jen tak ke zpestření jídelníčku.

Na výběr máte dvě varianty: krůtí a hovězí. Doporučuji dávat přednost krůtím pamlskům před hovězími, protože jsou pro kočku přirozenější.

Výhody

 • 100 % masové pamlsky
 • Kvalitní český pamlsek
 • Tenké proužky, které můžete natrhat
 • Bez dochucovadel, konzervantů a barviv
 • Bez obsahu rostlinných složek

Nevýhody

 • Vyšší cena (ale za vysokou kvalitu)

ZÁVĚR

Pamlsky Yoggies jsou skvělou volbou pro majitele koček, které dávají přednost českým kvalitním výrobcům. Firma Yoggies má skvělou pověst a její pamlsky patří k tomu nekvalitnějšímu, co můžete na českém trhu najít a svým mazlíčkům dopřát. Pamlsky jsou vyráběny ze 100 % syrového masa a neobsahují žádné levné výplně. Je to zdravá a chutná odměna, která bude vaší kočce i psovi chutnat.


Jak vybrat zdravý pamlsek pro vaši kočku

 

Výběr zdravého pamlsku pro kočku se příliš neliší od výběru zdravého krmiva.

Základem je mít na vědomí, že kočka je výlučný masožravec.

Vždy si přečtěte složení pamlsku a neřiďte se slepě klamavou reklamou, ve které prohlašují, že pamlsek obsahuje vysoký podíl masa. Taková „zdravá mňamka“ může obsahovat v lepším případě 50 % masa a zbytek můžou tvořit obiloviny, cukry a jiné nevhodné rostlinné složky.

Při výběru kvalitních pamlsků pro kočky narazíte na zásadní problém: mnohem menší nabídka v porovnání s pamlsky pro psy. Dává to smysl. Trh pro psy je daleko větší a majitelé používají pamlsky při výcviku jejich psů.

A v této malé nabídce najdete mnoho nekvalitních pamlsků, které místo masa obsahují hlavně obiloviny a jiné rostlinné produkty. Níže uvádím několik příkladů složení nekvalitních, přesto mezi majiteli oblíbených pamlsků.

Tip: Při „honbě“ za kvalitními pamlsky pro kočky jsem zjistila, že kvalitní pamlsky pro psy mohou také být skvělou alternativou pro kočky. Můžete vybírat z více značek, variant a příchutí a další výhodou, že je můžete dávat jak kočce, tak i psovi, pokud je členem vaší domácnosti (jako je tomu u mě).

Tahák pro výběr zdravého pamlsku

Zde uvádím několik rychlých tipů, které by Vám měly pomoci rozpoznat kvalitní pamlsek na první pohled:

 • Druh masa na prvním místě (kuřecí, kachní, krůtí, atd.)
 • Co nejvyšší podíl masa a živočišných složek
 • Nulový nebo minimální obsah obilovin a jiných rostlinných složek
 • Žádné cukry, mléko a mléčné produkty
 • Žádné konzervanty, dochucovadlo a barviva
 • Žádné vedlejší rostlinné složky (odpad)

U pamlsků pro kočky si můžete vybírat z celé řady variant, včetně suché i mokré konzistence:

 • tyčinky ke kousání
 • sušenky a kousky
 • bonbóny
 • chipsy a sušené maso
 • paštiky
 • tekuté pamlsky

Co by měl či může obsahovat zdravý pamlsek pro kočky

1 Pamlsek by měl být nejlépe 100 % živočišného původu

Pamlsek by měl obsahovat složky živočišného původu – maso, vnitřnosti, atd.

Problém, že pamlsky často obsahují nevhodné složky jako obiloviny, mléko a mléčné produkty, cukr, apod.

2 Na prvním místě by mělo být uveden druh masa

Stejně jako u krmiv je i u pamlsků hlavní cíl výrobce co nejvyšší zisk.  Z tohoto důvodu můžete ve složení pamlsků často na prvním místě vidět obiloviny nebo jiné rostlinné produkty, které jsou levnou výplní pamlsku.

Pokud na prvním místě uvidíte cokoliv jiného než maso uvedeného původu a chtěli byste své kočce dopřát zdravý a kvalitní pamlsek, nekupujte ho a poohlédněte se po kvalitnějším pamlsku.

Vždy máte na výběr z více možností a i za méně peněz můžete koupit kvalitní zdravější pamlsek a naopak nekvalitní pamlsky s nevhodným složením vás mohou stát mnohem víc peněz, přestože nedostanete to, za to jste si zaplatili.

3 Pamlsek může obsahovat trochu zeleniny, ovoce či jinou jmenovitou rostlinnou složku

Ano, kočka je výlučný masožravec, ale trochu zeleniny, ovoce, rýže, bezlepkových obilovin či bylinek ji neuškodí. S ulovenou kořistí kočka sežere i trochu těch rostlinných složek, které se nachází v žaludku.

Upozornění: Obsažené rostlinné složky by měly být jasného původu. Dávejte přednost pamlskům, které mají ve složení uvedeno mrkev, jablko, dýně, atd. před obecným obilovinami, zeleninou, ovocem, vedlejšími rostlinnými složkami, apod.

Co by neměl obsahovat zdravý pamlsek pro kočku aneb na co byste si měli při výběru dávat pozor

1 Pamlsek by neměl obsahovat maso a vedlejší produkty neznámého původu

Pokud ve složení uvidíte maso a vedlejší živočišné produkty bez uvedení druhu masa, je to signál nižší kvality použitých surovin.

Dávejte přednost pamlskům, u kterých je jasně uveden druh masa: kuřecí, kachní, králičí, jehněčí, apod.

2 Pamlsek by neměl obsahovat obiloviny a vedlejší rostlinné produkty

Nekvalitní pamlsky poznáte podle obsahu obilovin a jiných rostlinných produkt. U těch nejméně kvalitních pamlsků se rostlinná složka může objevovat i na prvním místě ve složení. Takové nezdravé a nevhodné pamlsky si nezaslouží místo v jídelníčku vaší kočky.

Složení nekvalitního pamlsku

Příklad č. 1: Felix Party Grill

Složení: Maso a vedlejší výrobky živočišného původu (35 %)*, obiloviny, oleje a tuky, bílkovinné extrakty rostlinného původu, minerální látky, cukry, kvasnice, ryby a vedlejší výrobky z ryb (1 %)** (*odpovídající 50 % rehydratovaného masa a vedlejších výrobků živočišného původu s min. 26 % masa, 0,5 % hovězího a 0,5 % kuřete) (**odpovídající 2 % rehydratovaných ryb a vedlejších výrobků z ryb s 0,5 % lososa)

Co je na tom složení špatného?

1 Nízký obsah masa

Navíc není napsáno, o které druhy masa se jedná. V upřesnění je napsáno, že se jedná o kuřecí a hovězí, ale ty . tvoří dohromady 1 % a co ten zbytek?

2 Vysoký obsah obilovin

Opět žádné upřesnění ohledně druhu obilovin a není ani uveden jejich procentuální podíl, což je určitě záměrné. Je možné, že tvoří 30 až 34 % pamlsku.

3 Oleje a tuky neznámé kvality a původu

Jsou rostlinného nebo živočišného původu? Které kvality a jaké množství?

4 Bílkovinné rostlinné extrakty

Další typická složka nekvalitního krmiva i pamlsků, kterými se výrobce snaží navýšit podíl bílkovin (živočišné bílkoviny jsou příliš drahé).

Shrnuto a podtrženo: s největší pravděpodobností se jedná pamlsek s nízkým obsahem masem vyrobený z nekvalitních podřadných surovin neznámého původu. Pokud ve složení najdete mnoho složek, u kterých Vám není jasný původ, je nejlepší se takovým pamlskům vyhnout. Na trhu jsou k dostání mnohem kvalitnější pamlsky s jasným složením bez skrytých složek.

Příklad č.2: Whiskas Dreamies kuře

Složení: rostlinné bílkovinové extrakty, obiloviny, oleje a tuky, maso a vedlejší zvířecí produkty (min. 4% kuřecí), minerální látky a vedlejší rostlinné produkty.

Složení tohoto pamlsku na vás už z dálky bliká červeným výstražným světlem.

Na prvním místě je rostlinná složka místo živočišné.

Na druhé ani na třetím místě není po masu ani stopa.

Teprve na čtvrtém místě (prakticky na posledním) se objevuje složka vhodná pro masožravec.

Upřímně, po přečtení prvních složek složení jsem měla pocit, že se jedná o pamlsek nebo granule pro hlodavce. Jediná složka, která to „kazí“ je maso na čtvrtém místě. Kdyby ho z obsahu odstranily, mohly by tento výrobek prodávat jako pamlsek pro hlodavec. To bych výrobci i doporučovala.

Další problém pamlsku je nejasné a blíže nespecifikované složení. Z čeho jsou ty rostlinné extrakty? Které obiloviny obsahuje? Oleje a tuky? Všechny složky jsou známkou nekvality. Pamlsek se tváří, že byl vyroben z odpadu, který už nikdo nechtěl. A co to maso? 4 % kuřecího a co ten zbytek a které vedlejší živočišné složky obsahuje?

Vždy je lepší si sami přečíst složení a vědět, co skutečně za své peníze dostanete. Po koupi je už pozdě na zkoumání složení.


Závěr a doporučení

Při výběru pamlsku stejně jako krmiva vám doporučuji vždy si přečíst složení krmiva. Nevěřte výrobcům, kteří tvrdí, že jejich pamlsek přírodní a zdravý a jednoduše nejlepší volbou pro vaši kočku.

Ve složení pamlsku by vždy na prvním místě měl být uveden druh masa – kuřecí, kachní, hovězí, apod. Pamlsek může obsahovat i živočišné produkty, které by měly být jasně určené jako játra, ledviny a srdce,…

Největším prohřeškem pamlsků pro kočky je obsah rostlinných složek. Nejhorší pamlsky mají rostlinnou složku hned na prvním místě, neboť se jedná o levnou náhražku žádoucí složky – masa. Méně kvalitní pamlsky také obsahují blíže neupřesněné rostlinné složky (obiloviny, vedlejší rostlinné produkty), oleje a tuky, cukry jiné suroviny, které by v pamlskách pro kočky neměly co pohledávat.

Nejkvalitnější, nejzdravější a nejpřírodnější pamlsky pro kočky jsou vyrobené z čistého masa, s případným podílem vnitřností. Jedná se většinou o sušené masa v podobě proužků, tyčinek či malých kousků. Určitě doporučuji dávat přednost těmto přirozeným pamlskům místo pečených polštářků z rostlinných složek a jiných nemasových „pochoutek“, které se tváří a inzerují jako masové.

Pokud chcete kvalitní, zdravou a chutnou odměnu pro svou kočku, doporučuji vám tyto nejlepší masové pamlsky: RAW RAW, Cosma Snackies, bio Catz Finefood Meatz, Perrito, Magnum Soft, Miamor Sensible SnacksLiebesgut Biokost Mini nebo český Yogggies pamlsek pro psy, který je ovšem vhodnou volbou i pro kočky.

Napsat komentář