Krmivo Granatapet DeliCatessen pro kočky- recenze

Hodnocení: 5 out of 5 stars

Upřímně:

Konzervy Granatapet mě zaujaly na první pohled.

Možná o nich slyšíte poprvé stejně jako já. Nejsou příliš známé a rozšířené.

Rozhodla jsem se nedat na první dojem a pustila jsem se do podrobné pátrací akce. A výsledkem je podrobná recenze a zhodnocení konzerv Granatapet.

První věc, kterou jsem udělala, bylo kontaktování samotného výrobce. Chtěla jsem získat podrobnější informace o složení, jeho kvalitě a původu.

A jaký je výsledek?

Nebudu vás napínat. Konzervy Granatapet patří k nejlepším krmivům pro kočky, které můžete u nás koupit.

A proč jsem je zařadila k nejlepším krmivům pro kočky?

To se dozvíte v následující podrobné recenzi konzerv Granatapet, ve které se podíváme na složení konzervy, zhodnotíme ho, uvedeme výhody a nevýhody (co se mi líbí a co se mi naopak tolik nelíbí) a jak je na tom s kvalitou a cenou a kvalitu v porovnání s ostatními konzervami.

Základní informace v kostce

 • Původ výrobce: Německo
 • Určeno: pro kočky každého věku a plemena (nehraji si na koťata, dospělé a staré kočky – v přírodě všichni žerou tu samou potravu)
 • Hmotnost konzerv: 200g, 400g a 800g
 • Poměr masa a vnitřností: 70 % masa a 30 % vnitřností
 • Obsah sacharidů v sušině: 3 % (2 % kalorií pochází ze sacharidů)
 • Obsah obilovin, sóji a kukuřice: x
 • Obsah lepku: x
 • Vedlejší rostlinné produkty: x
 • Obsah cukrů a jiných sladidel: x
 • Obsah konzervantů, umělých barviv a ochucovadel: x
 • Kde koupit: Výhodná balení za skvělou cenu
Rychlé shrnutí v kostce:

Jedná se opět o konzervy německého původu. Granatapet je kompletní krmivo pro kočky, které obsahuje všechny důležité vitamíny, minerály a živiny pro zdraví kočky.

Granatapet jsou masové konzervy se 100 % obsahem masa potravinářské kvality. Nenajdete v nich žádné rostlinné bílkoviny, jak je to zvykem u jiných méně kvalitních konzerv. Obiloviny, cukry, sóju a jiné vedlejší rostlinné produkty byste ve složení hledali marně.

Granatapet patří k nejlepším krmivům pro kočky a určitě si zaslouží místo v jídelníčku vaší kočky.

Pozitiva

 • Vysoký podíl čistého masa- min. 70 %
 • Maso potravinářské kvality určené pro lidi
 • Bez obilovin, sóji, kukuřice a cukrů
 • Lososí olej místo rostlinného oleje
 • Skvělý poměr vápníku a fosforu
 • Vhodné pro kočky s cukrovkou a onemocněním ledvin
 • Rozsáhlá nabídka příchutí
 • Obsah vnitřností bohatých na vitamíny a minerály
 • Jasně uveden druh vnitřností (žádný živočišný odpad)
 • V nabídce i Jedno-druhové konzervy- Skvělé pro citlivé kočky

Negativa

 • Vyšší cena
 • Kontroverzní složka – jadérka granátového jablka
Tip k nakupování:
Z výhodnou cenu můžete konzervy Granatapet koupit  v e-shopu Zoohit + doprava zdarma nad 699 Kč.

Produktové řady Granatapet

Produktová řada krmiva Granatapet přichází na trh se dvěma variantami a mnoha příchutěmi:

 1. Granatapet DeliCatessen– lepší poměr kvalita/cena
 2. Grantapet Symphonie– vyšší cena za vyšší obsah masa

V této recenzi jsem se zaměřila na produktovou řadu DeliCatessen. Hodnocení Symphonie jsem se věnovala v tomto článku. Přeci jen se tyto konzervy liší svým složením a cenou, a proto jsem se rozhodla je hodnotit zvlášť (obě produktové řady patří k těm nejlepším krmivům pro kočky, které se mi podařilo na českém trhu najít).

Granatapet DeliCatessen- varianty

 • Losos & krůtí maso
  Losos a krůtí maso (72 % se skládá z: 20 % losos, 52 % krůtí maso – svalovina, srdce a játra), lososový a krůtí vývar (25 %), 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, minerální látky (1%).
 • Kachní & drůbeží maso
  Kachní a drůbeží maso (72 % se skládá z: 36% kachní maso – svalovina, srdce a játra, 36 % drůbeží maso – svalovina, srdce, žaludek a játra), kachní a drůbeží vývar, 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, minerální látky (1%)
 • Telecí & králičí masoKonzerva Granatapet telecí s králíkem
  Telecí a králičí maso (72 % se skládá z: 36% telecí – svalovina, srdce, plíce, a játra, 36 % králičí – svalovina, srdce a játra), telecí a králičí vývar, 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, minerální látky (1%).
 • Krůtí & bažant
  Krůtí & bažant (72% se skládá z: 55% krůtí maso – svalovina, srdce a játra, 17% maso z bažanta – svalovina, srdce), krůtí a bažantí vývar, 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, 1% minerální látky.
 • Tuňák & kachna
  Tuňák a kachní maso (72 % se skládá z: 20 % tuňák, 52 % kachní maso – svalovina, srdce a játra), tuňákový a kachní vývar (25 %), 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, minerální látky (1%).
 • Jehněčí & krocan
  Jehněčí a krocaní maso (72 % se skládá z: 36% jehněčí maso – svalovina, srdce a játra, 36 % krocan maso – svalovina, srdce, žaludek a játra), jehněčí a krocaní vývar (25 %), 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, minerální látky (1%).
 • Losos & mořské plody
  Losos, mořské plody a kuřecí maso (72% se skládá z: 25% losos, 25% mořské plody, 22% kuřecí maso – svalovina, srdce, žaludek a játra), kuřecí a rybí vývar, 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, 1% minerální látky.
 • Telecí PUR
  telecí maso (72% – svalovina, srdce, plíce a játra), telecí vývar (25%), 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, 1% minerální látky.
 • Kuřecí PUR
  kuřecí maso (72% – svalovina, srdce, žaludek a játra), kuřecí vývar (25%), 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, 1% minerální látky.
 • Kitten kuřecí maso
  Kuřecí maso (72% – svalovina, srdce a játra), kuřecí vývar, 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, 1% minerální látky.
 • Kitten telecí & krůtí
  Telecí & krůtí (72% se skládá z: 36% telecí maso a 36% krůtí maso), masový vývar, 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, minerální látky.

Nutriční doplňkové látky:
Vitamin D3 (200 IE/kg), taurin (1.500 mg/kg), zinek [jako síran zinečnatý, monohydrát] (15 mg/kg), mangan [jako mangan (II) sulfát, monohydrát] [(3 mg/kg), jód [jako jodičnan vápenatý, bezvodý] (0,75 mg/kg).Recenze a zhodnocení složení Granatapet DeliCatessen

V této části se podrobně podíváme na složení a kvalitu krmiva Granatapet DeliCatessen.

Jako zástupce k recenzi a zhodnocení krmiva Granatapet DeliCatessen jsem zvolila variantu Kuřecí PUR. Na ní si ukážeme, jak kvalitní nebo nekvalitní složení konzervy Granatapet ve skutečnosti je a jestli neobsahuje složky, které by v krmivu pro kočky neměly co pohledávat.

Krmivo Granatapet Kuřecí PUR

Složení:
kuřecí maso (72% – svalovina, srdce, žaludek a játra), kuřecí vývar (25%), 1% jádra granátového jablka, 1% lososový olej, 1% minerální látky.

Červeně označené ingredience představují kontroverzní složky

Poměr masa a vnitřností je 70:30.

Min. 70 % tvoří čistá svalovina (2/3 maso a 1/3 srdce) a 30 % představují vnitřnosti.

Nutriční doplňkové látky: Vitamin D3 (200 IE/kg), taurin (1.500 mg/kg), zinek [jako síran zinečnatý, monohydrát] (15 mg/kg), mangan [jako mangan (II) sulfát, monohydrát] [(3 mg/kg), jód [jako jodičnan vápenatý, bezvodý] (0,75 mg/kg).

Nutriční tabulka: obsah bílkovin, tuků a sacharidů v krmné dávce, v sušině a v kaloriích

Bílkoviny Tuky Sacharidy
Krmná dávka 10,8 % 5,8 % 0,6 %
Obsah v sušině 54 % 29 % 3 %
Kalorie 43 % 55 % 2 %

Obsah vlákniny v sušině je 2 %.

Zhodnocení složení

Granatapet DeliCatessen je 100% masové krmivo. Jedinou rostlinnou složkou jsou jadérka granátových jablíček.

Na prvním místě se nachází kuřecí maso a srdce. Jedná se o kvalitní zdroj lehce stravitelných živočišných bílkovin. Obsahuje všechny aminokyseliny důležité pro zdraví kočky.

Na druhém místě je kuřecí žaludek.  Žaludek je součástí přirozené stravy kočky. Je zdrojem bílkovin, vláknin a také vitamínů a minerálů.

Na třetím místě se nachází kuřecí játra. jsou velmi hodnotnými vnitřnostmi s obsahem důležitých vitaminů a minerálů jako vitamín A, železo, zinek, atd. Je to jedna ze složek, kterou ráda vidím ve složení krmiv pro kočky.

Na čtvrtém místě je kuřecí vývar. Vývar představuje pouze skromnou výživovou hodnotu. Na druhou stranu je častou složkou konzerv, protože jim dodává chuť a potřebnou vlhkost. Určitě je lepší volbou než umělá dochucovadla a konzervanty.

Na pátém místě jsou jádra granátového jablka. Některé zdroje uvádí, že se jedná o prospěšnou složku pro kočky, jiné naopak považují jádra za nevhodnou složku v krmivu pro kočky.

Na šestém místě se nachází lososový olej. Rybí oleje jsou bohaté na Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny, které udržují zdravé nejen srdce, ale i kůži a srst vaší kočky. Rybí olej (pojmenovaný) je jedním z nejlepších zdrojů tuků v krmivu pro kočky.

Procentuální množství kalorií z bílkovin, tuků a sacharidů

Kromě složení je také důležité vědět, kolik % kalorií pochází z bílkovin, tuků a sacharidů.

Ideálně by mělo nejméně 50 % kalorií pocházet z bílkovin, 40 % a méně z tuků a méně jak 10 % ze sacharidů. Nejdůležitější je, aby co nejméně kalorií pocházelo ze sacharidů.

Pouhých 2 % kalorií pochází ze sacharidů.

Graf % podílu kalorií z bílkovin, tuků a sacharidů

Na konzervách Granatapet se mi líbí více věcí:

1 Vysoký podíl masa s uvedeným zdrojem masa

Konzerva obsahuje pouze maso uvedeného zvířete. Čistá svalovina je skvělým zdrojem kvalitních bílkovin, které kočka dokáže velmi dobře využít.  Kočka je čistý masožravec, a proto potřebuje k životu pouze maso. Nenajdete v ní vedlejší živočišné produkty neznámého původu, které obsahují bílkoviny nižší hodnoty.

2 Potravinářská kvalita masa z německých a rakouských chovů

Kdo by chtěl dávat své kočce konzervu obsahující maso pochybné kvality? Naštěstí, Maso v Granatapet konzervách je potravinářské kvality určené pro lidskou konzumaci. Živočišný obsah pochází výhradně z německých a rakouských chovů (žádný dovoz z Asie).

3 Obsah uvedených vnitřností

Rádi vidíme vnitřnosti v konzervách pro kočky. Vnitřnosti jsou skvělým přírodním zdrojem vitamínů a minerálů. Ale podíl čistého masa by měl být vyšší než podíl vnitřností.

Naštěstí konzervy Granatapet mají vyvážený podíl vnitřností a masa. Obsahují játra, která by měla být v každé konzervě, protože jsou bohaté na důležité vitamíny a minerály.

4 Bez obilovin, sóji, cukru a jiných rostlinných složek

Co k tomu dodat. Miluji konzervy, které neobsahují žádné zbytečné rostlinné složky, jako jsou obiloviny, sója apod. Rostlinné složky jsou plné sacharidů a obsahují podřadné bílkoviny, které kočka nedokáže využít tak dobře jako živočišné proteiny. Samozřejmostí je i nulový obsah cukrů a mléčných produktů.

5 Obsah lososího oleje namísto rostlinného oleje

Možná jste samo zpozorovali, že častou složkou konzerv pro kočky je rostlinný olej. Je jedno, jestli je to slunečnicový, pupalkový, řepkový nebo jiný, tyto oleje by v konzervách pro kočku neměly co pohledávat.

Proto mě potěšilo, když jsem zjistila, že výrobce Granatapet se rozhodl místo rostlinného oleje použít lososí olej. Konečně někdo, kdo nevyužívá podřadný, levný a především nezdravý rostlinný olej a raději zvolí kvalitnější náhradu. Lososí olej je bohatý na omega mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdravou kůži a srst.

Tip: Doporučuji dodávat lososí olej jako doplněk. Studie ukazují, že je velmi prospěšný pro zdraví kočky. Především ho doporučuji, pokud krmíte svou kočku domácí vařenou, raw stravou, ale i komerčním krmivem bez rybího oleje.

Přečtěte si článek o rybím oleji a jeho pozitivních účinů na zdraví kočky.

6 Neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani umělá ochucovadla

Osobně se konzervám s obsahem těchto zbytečných a nebezpečných složek vyhýbám, a to samé doporučuji i vám. Výrobce si naštěstí uvědomuje, že tyto „mňamky“ nejsou zdravé, a za to si zaslouží pochvalu.

7 Dobrá volba pro citlivé či alergické kočky

Pokud je vaše kočka alergická na rostlinné složky, jsou Granatapet tou pravou volbou. Neobsahují žádné rostlinné produkty (kromě jadérek granátových jablek), které by mohly vyvolávat alergii u vaší kočky.  Varianty konzerv s označením PUR jsou skvělou volbou pro kočky alergické na určitý druh masa. Jedná se o „jedno-druhové“ konzervy s obsahem jednoho typu proteinu (kuřecí, telecí,…).

Co se mi nelíbí na krmivu Granatapet

1 Trochu vyšší cena

Na obsahu konzerv Granatapet není téměř nic, co by se mi nelíbilo (potěšil by mě o něco vyšší obsah masa, ale i tak patří ke konzervám s nejvyšším obsahem masa a uvítala bych, kdyby přestali do konzerv přidávat jadérka granátových jablek). Jediné, co může některé majitele odradit je vyšší cena v porovnání s konzervami typu Whiskas nebo Friskies, apod.

Ale ujišťuji vás, že za tu cenu dostanete jedny z nejlepších konzerv pro kočky. Navíc Grantapet koupíte za podobnou cenu jako ostatní stejně či méně kvalitní konzervy pro kočky.

2 Obsah jadérek granátových jablíček

Ještě jedna věc se mi nelíbí na složení krmiva Granatapet. A to jsou jadérka granátových jablek. Názory se liší. Ale osobně jsem zastáncem krmiva, které neobsahuje žádné zbytečné rostlinné složky (popřípadě v minimálním množství) a je nejlépe 100 % živočišného původu. Navíc tato jadérka jsou kontroverzní složkou. Přesto jsem ochotná tento nedostatek odpustit vzhledem k celkové kvalitě konzervy.


Poměr vápníku a fosforu

Pokud se zajímáte o přirozenou stravu, víte, jak důležitý je správný obsah vitamínů a minerálů. Ale stejně tak důležitý, ne-li důležitější je vyvážený poměr určitých vitaminů a minerálů.

Nejznámějšími a nejdiskutovanějšími minerály jsou dvě postavy: vápník a fosfor.

Optimální poměr vápníku a fosforu by se měl pohybovat v rozmezí od 1,1 až 1,5.

A jak je na tom krmivo Granatapet?

Od výrobce jsem se dozvěděla, že pro všechny varianty platí:

 • Vápník: 0,3 %
 • Fosfor: 0,25 %

Z těchto hodnot jsem vypočítala, že poměr vápník: fosfor je 1,2:1 pro všechny varianty.

Pokud má vaše kočka problémy s močovým ústrojím nebo trpí cukrovkou, složení stravy a obsah živin je rozhodující. Obsah fosforu v sušině by neměl být vyšší než 1 %.

U krmiva Granatapet mi vyšlo přesně 1 % fosforu v sušině. Jak sami vidíte, obsah fosforu se nachází přesně na hranici, a proto je Grantapet vhodným krmivem pro kočku trpící cukrovkou a onemocněním močového ústrojí.

Závěr: Poměr vápníku a fosforu se pohybuje v doporučovaných hranicích, dokonce se nachází v tom nejideálnějším poměru, který je 1,1-1,3 : 1. Obsah fosforu v sušině je 1 %.

Doporučené dávkování

Konzerva by měla mít pokojovou teplotu (kočky skutečně moc nemusí studené jídlo). Skladujte ji v ledničce po dobu nanejvýš 2 dny.

Váha kočky Množství v gramech/den 
2-3 kg 100g
3-5 kg 100-200g
5-7 kg 200-300g
7-10 kg 300-550g

Při krmení vaší kočky vždy vycházejte z aktuální váhy vaší kočky. Pokud chcete, aby zhubla, dávejte jí méně krmiva, než je doporučováno.

Pokaždé připomínám!!!

Neřiďte se 100 % doporučovanou krmnou dávkou uváděnou výrobcem. Berte ji jako výchozí bod a pak množství upravujte (snižujte nebo zvyšujte).

Položte si otázky: Jak aktivní je vaše kočka? Jak je stará a jaký je její zdravotní stav? O jaké plemeno se jedná? Má nadváhu, normální váhu nebo je podvyživená?


Konzistence, vůně a co na ni říkají samotné kočky

Názor koček

Moje kočky se na ni vrhly s chutí. Jako vždy chtěly přídavek a misky vylízaly dočista. A ani se jim nedivím. Vůně konzervy je celkem příjemná i pro mě jakožto člověka. Cítím z ní maso, voní přirozeně.

Konzistence

jemnější paštikovou konzistenci. Můžete rozeznat malé kousíčky masa, stejně tak i tuk a kousky vnitřností. Na krajích konzervy je rosol.  Neobsahuje žádné velké kousky masa, přestože některé kočky jim dávají přednost. Maso v konzervě jemně rozemleté.


Závěr: celkové zhodnocení – Koupit či nekoupit?

Na základě složení můžeme říct, že se jedná o nadprůměrné kvalitní krmivo pro kočku. Konzervy Granatapet obsahují pouze živočišné bílkoviny potravinářské kvality. Potěšil mě především velmi vysoký podíl čisté svaloviny (70 %) v porovnání s ostatními konzervami pro kočky.

Ale samotné složení nerozhoduje o mém hodnocení.

Beru v potaz i obsah bílkovin, tuků a sacharidů a jejich poměr ve srovnání s typickými konzervami pro kočky. Bílkoviny by měly být živočišného původu a vysoké kvality. Proto je důležité posoudit i obsah masa.

Konzervy Granatapet obsahují nadprůměrné množství živočišných bílkovin, průměrné množství tuků a podprůměrné množství sacharidů. To je přesně to pravé, co pro kočku jakožto masožravce hledáme.

A závěr je jasný:

Konzervy Granatapet jsou jedním z nejlepších krmiv pro kočky bez obilovin, sóji a jiných podřadných rostlinných složek s vysokým podílem masa uvedeného původu jako hlavního zdroje živočišných bílkovin.

Líbí se mi i celkem podrobné složení, které je jasným ukazatelem kvality. Víte tak, co za své peníze dostanete a v tomhle případě je to jedno z nejlepších krmiv.

Jediné, co bych ze složení odstranila, jsou jadérka granátových jablek. Jedná se o zbytečnou a kontroverzní složku, o které není známo, že by kočce přinášela nějaký prospěch. Naštěstí v krmivu najdete jen 1 %.

I přes ten malý nedostatek si právem zaslouží nejvyšší hodnocení nejvyšší 5 hvězdiček.

Určitě doporučuji jako kompletní krmivo, pokud chcete pro svou kočku opravdu kvalitní krmivo a jste ochotni zaplatit o něco více než je zvykem u levnějších méně kvalitních konzerv. Za slušnou cenu získáte opravdu kvalitní konzervy.

Jestliže hledáte levnější, přesto kvalitní konzervu, podívejte se na recenze ostatních konzervy nebo na přehlednou porovnávací tabulku konzerv, kde najdete i konzervy se skvělým poměrem cena/kvalita.

Důležité doporučení:
Vždy doporučuji střídat konzervy jak různých variant a příchutí té samé značky, tak i konzerv od různých výrobců. Je to skvělý způsob, jak zajistit, aby vaše kočka dostávala potřebné množství všech důležitých živin a zároveň neměla v potravě nadbytek či nedostatek určitých živin (ani jedno z toho není ideální). Rovnováha je nejlepší cestou ke zdraví našich koček.

Konzervu můžete sehnat za výhodnou cenu na Zoohitu. Máte na výběr z 200g, 400g a 800g konzerv vždy po více kusech v jednom balení.

Pokud hledáte další stejně kvalitní krmiva pro kočky, podívejte se na článek o nejlepších krmivech pro kočky, který vám pomůže najít jen opravdu ty nejlepší krmiva pro kočky (a bohužel jich není tolik, kolik bychom si přáli.)

A nezapomeňte: střídejte a s novými konzervami začněte pomalu, aby si vaše kočka na ně zvykla a nové krmivo tak u ní nevyvolalo případné zažívací problémy (průjem, nadýmání,…).

1 komentář u „Krmivo Granatapet DeliCatessen pro kočky- recenze“

 1. Tyto konzervy zatím největší propadák. Kocourovi vůbec nejedou. Mac’s mu docela chutnají, Animonda o něco méně, ale většinou ji sní. Toto zatím nechává ležet, což se u nových krmiv u nás často nestává.

  Nejvíc u nás zatím uspěly konzervy Carnilove (viditelná vlákna masa v paštice, nechápu, proč to tak nedělají i jiní výrobci, když tvrdí, že tam mají 70% masa… rozemlít to vše na paštiku je škoda). Bohužel jsou cenově už někde jinde (běžná cena 290 Kč/Kg).

  Odpovědět

Napsat komentář